III EASTERN UKRAINIAN FILM FESTIVAL
25 — 29 SEPTEMBER 2019

З 24 по 28 жовтня у Харкові відбудеться другий міжнародний кінофестиваль Kharkiv MeetDocs. У цьому році фестиваль змінює свою назву на Eastern Ukrainian Film Festival. У нашому фокусі – теми, характерні для східних областей нашої країни.

Більше 4-х років триває збройний конфлікт на Донбасі, і якщо спочатку ці новини займали перші шпальти газет, то сьогодні повідомлення про стан справ у регіоні з’являються у ЗМІ все рідше, а багато українців кажуть, що втомилися від війни. Ще менше ми знаємо про життя людей в прифронтовій зоні, але поки частина української землі залишається окупованою, про це потрібно говорити і не можна забувати. Наша мета цього року – зосередитись на проблемах, характерних для сходу країни, розповісти і показати, як живуть люди в цих областях, як змінилася ситуація в прифронтових містах.

Другий фестиваль Kharkiv MeetDocs ставить перед собою амбітну мету – стати голосом культурної ідентичності Східної України.

Провідні фахівці в галузі кіно і театру разом з молодими документалістами дискутуватимуть про унікальність Східної України, основні маркери культурної ідентичності краю, та в якому напрямку має розвиватися його культура. В рамках цієї дискусії відбудеться пітчинг проектів, більшість учасників (не менше 60%) складатимуть представники східно-українських областей, а до участі обиратимуться проекти, які висвітлюватимуть  життя регіону.

Ще одне завдання фестивалю – познайомити з роботами талановитих харківських і східно-українських кінодокументалістів, а також майстрів, які знімають фільми в цих областях.

Вперше в рамках кінофестивалю будуть показані не лише документальні, а й художні фільми. Третину програми складатимуть ігрові стрічки, присвячені історії, побуту та найгострішим суспільно-політичним проблемам Східної України.

Ми сподіваємося, що фестиваль стане потужним поштовхом для розвитку кінематографії в цих областях. В рамках індустріальної секції проходитимуть  панельні дискусії, майстер-класи та воркшопи. Будемо обговорювати актуальні соціальні проблеми східних областей і розвивати діалог між документалістами з усієї країни.

#freesentsov

Організатори