IV EASTERN UKRAINIAN FILM FESTIVAL
23 — 27 SEPTEMBER 2020

З 25 по 29 вересня у Харкові відбудеться ІІІ Міжнародний кінофестиваль Kharkiv MeetDocs Eastern Ukrainian Film Festival. Як і торік, у нашому фокусі – теми, характерні для східних областей нашої країни. А центральною темою цьогорічного кінофестивалю стане незалежна журналістика та громадський активізм.

В той час, як децентралізація у країні вже демонструє реальні результати, а у провінції з’являються нові дороги  та дитячі майданчики, культурна децентралізація досі проходить більш повільно.

Ми вважаємо, що культурне життя не може зосереджуватись лише в столиці і має охоплювати всю Україну. Харків – місто із великою кількість ВНЗ, серед яких чимало студентів, що вчаться на кінематографістів, журналістів тощо.

Втім, у Харкові студенти майже позбавлені можливості дивитись фестивальне світове кіно та спілкуватись з закордонними фахівцями у галузі кіно.

Ситуацію на краще почав змінювати кінофестиваль Kharkiv MeetDocs, що був започаткований два роки тому.

За цей час нам вдалось не лише показати жителям Харкова понад 100 фільмів, але й створити професійну індустрійну секцію, де протягом фестивального періоду дають майстер-класи провідні українські та німецькі фахівці.

Минулого року вперше був проведений пітчинг документальних кінопроектів, які фокусуються на проблемах східних регіонів України. Напередодні презентації учасники пройшли триденний тренінг від німецьких продюсерів та режисерів. Переможницею пітчингу стала харків’янка Софія Возняк, яка отримала камеру Blackmagic Design Pocket Cinema Camera 4K. На цю камеру режисерка зняла свій перший документальний фільм, що оповідає про життя її родини на непідконтрольній території Луганщини. Прем’єра стрічки відбудеться в рамках цьогорічного кінофестивалю.

Знову на Kharkiv MeetDocs будуть показані й художні фільми. Це найгучніші українські стрічки, що мали прем’єри на світових кінофестивалях.

Повноправною частиною кінофоруму стане цього року й фестиваль українського незалежного короткометражного кіно «Бардак». Окрім цього, Kharkiv MeetDocs вперше залучатиме не лише молоду, але й дитячу аудиторію. Для наймолодших глядачів буде проведений конкурс відероликів на соціально-важливі теми. В ньому візьмуть участь діти від 7 до 16 років, а переможця обиратимуть глядачі шляхом голосування на сайті кінофестивалю.

#freesentsov

Організатори