IV EASTERN UKRAINIAN FILM FESTIVAL
23 — 27 SEPTEMBER 2020
Дата 25 жовтня 2018
Час проведення 16:30 — 17:00
Місце проведення Фабрика, Зелена зала
Спікери

Валентин Марченко (викладач Київського національного університету кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого, заступник голови Національної кінематеки України)

ЛЕКЦІЯ ПРО КУЛЬТУРНУ СПАДЩИНУ ХАРКІВСЬКОГО КІНЕМАТОГРАФА. ФЕЛІКС СОБОЛЄВ

Фелікс Соболєв докорінно змінив уявлення про науково-популярне кіно. Його фільми миттєво ставали глядацькою сенсацією, збирали повні зали в кінотеатрах, а на наступний день їх обговорювали в курилках навчальних закладів і на роботі, за вечерею на кухні.

Найважливішим творчим відкриттям, винаходом Соболєва є «експеримент на екрані», коли під час зйомок, а фактично на очах глядачів, здійснюється процес наукового дослідження.

Найбільш відомим, показовим є експеримент «Обидві пірамідки білі», присвячений темі сугестивності дітей (і навіть дорослих), з фільму «Я та інші» (1971 р). У 70-ті роки ця фраза набула широкого поширення і придбала певний алегоричний сенс. Так визначали дії людини, яка «бачить, але не наважується».

Майже кожен фільм Соболєва отримував призи та нагороди на міжнародних кінофестивалях. Настав час серйозно обговорити відкриття і секрети таланту одного з кращих наукпоп-документалістів.

Вхід вільний