Select Page

Майстер-класи

Vialex Motion Lab – моушен-дизайн в документальному кіно

Спікер: Вікторія Глуховецька (продюсер, мультиплікатор)

 Опис:

Автори майстер-класу розкажуть про неймовірний світ “моушн дизайну” – що це таке, в яких напрямках контенту застосовується, а також про використання “моушн дизайну” в документальному кіно. У фіналі на реальних прикладах учасники розглянуть застосування різних технік “моушн дизайну” в деяких піджанрах документального кіно.

 Коли: 25 жовтня

Де: Fabrika.space, Зелена зала

Час: 11:00 – 12:00

Вхід вільний

Внутрішній фільм – побудована реальність в документальному фільмі

Спікер: Зубін Сетна (режисер, редактор, професійний монтажер)

 Опис:

Документальні фільми дають нам розуміння чужих світів, що дозволяє нам брати участь у долях інших людей та інформують нас про речі, що відбуваються в цьому світі.

Фільми створюються людьми для людей, кінематографістами для аудиторії. І саме на це спрямовується увага та прокидаються емоції. Як це відбувається?

Як тренер і режисер Зубін Д. Сетна супроводжує інших кінематографістів у реалізації

їх проектів, від мозкового штурму до маркетингу. Його увага зосереджена на обробці

психологічних та творчих процесів.

 Мова майстер-класу: англійська (передбачено переклад)

Коли: 25 жовтня

Де: Fabrika.space, Червона зала

Час: 12: 00-14: 00

Вхід вільний, за попередньою реєстрацією

Лекція про культурну спадщину харківського кінематографа. Фелікс Соболєв

Спікер: Валентин Марченко (викладач Київського національного університету кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого, заступник голови Національної кінематеки України)

 Опис:

Фелікс Соболєв докорінно змінив уявлення про науково-популярне кіно. Його фільми миттєво ставали глядацькою сенсацією, збирали повні зали в кінотеатрах, а на наступний день їх обговорювали в курилках навчальних закладів і на роботі, за вечерею на кухні. Найважливішим творчим відкриттям, винаходом Соболєва є «експеримент на екрані», коли під час зйомок, а фактично на очах глядачів, здійснюється процес наукового дослідження. Найбільш відомим, показовим є експеримент «Обидві пірамідки білі», присвячений темі сугестивності дітей (і навіть дорослих), з фільму «Я та інші» (1971 р). У 70-ті роки ця фраза набула широкого поширення і придбала певний алегоричний сенс. Так визначали дії людини, яка «бачить, але не наважується». Майже кожен фільм Соболєва отримував призи та нагороди на міжнародних кінофестивалях. Настав час серйозно обговорити відкриття і секрети таланту одного з кращих наукпоп-документалістів.

Коли: 25 жовтня

Де: Фабрика, Зелена зала

Час: 16: 30-17: 00

Вхід вільний

Case study. Як ми знімали соціальні ролики «Твій вибір» за 5 днів. Від ідеї до створення фільмів

Спікери: студенти Чорноморського державного університету ім. Петра Могили (Миколаїв)

 Опис:

Студенти соціології, політології та журналістики Чорноморського державного університету ім. П. Могили за п’ять днів повинні були придумати, зняти і змонтувати соціальну рекламу – ролики, що закликають молодь приходити на виборчі дільниці на найближчих виборах. Допомагали студентам тьютори: режисери Фелікс Крігсхайм і Нільс Бьокамп. Як їм без досвіду, в обмежений час, але з необмеженою фантазією, вдалося виконати це завдання, студенти розкажуть усім бажаючим. А також поділяться своїми враженнями – які відкриття вони зробили, з якими труднощами стикнулися. І, зрозуміло, покажуть результат своєї праці – ту саму соціальну відеорекламу.

 Коли: 26 жовтня

Де: Fabrika.space, Червона зала

Час: 12: 00-13:30

Вхід вільний

Круглий стіл «Культурна та професійна ідентичність фахівців аудіовізуальної сфери Східної України»

Модератор: Зоя Алфьорова

Учасники: викладачі, вчені, практикуючі журналісти та документалісти:

Костянтин Кислюк, Дмитро Коновалов, Дмитро Брук, Ірина Первишева, Вікторія Маркова (всі – Харківська державна академія культури)

Анна Старкова, Катерина Яресько (обидві – Харківський національний економічний університет ім. С.Кузнеця)

Микола Пахнін (Харківський Національний технічний університет «ХПІ»)

Олена Титар (Харківський Національний університет ім. В. Н. Каразіна)

Провідні фахівці і дослідники аудіовізуальної сфери Східної України зберуться, щоб обговорити найбільш нагальні проблеми журналістів та документалістів регіону: особливості роботи в прифронтовій зоні, безпеку і захист прав журналістів, роботу з матеріалами, героями і органами державної та місцевої влади, а також культурну ідентичність східних областей. Буде цікаво студентам-документалістам і журналістам, а також практикуючим фахівцям.

Коли: 26 жовтня

Де: Харківська державна академія культури, мала актова зала

Час: 14:30

Вхід вільний

Документальний театр  «Вербаріум». Показ кіноверсії вистави «Моя Миколаївка» і семінар про документальний театр в Україні

Спікери: Наталія Ворожбит (драматург, сценарист), Георг Жено (драматург, режисер)

 Опис:

У грудні 2014 року Наталія Ворожбит і Георг Жено спільно з волонтерами організації «Новий Донбас» поїхали в місто Миколаївка, щоб допомогти відновлювати пошкоджену через військові дії школу #3, провести різні культурні заходи, щоб підтримати учнів і вчителів. Так народилася вистава, де 13 учнів розповідають свої особисті історії з дитинства, згадують війну. Виставу показали в різних містах України та Німеччини, і на її базі був знятий фільм «Школа #3» (реж. Ліза Сміт і Георг Жено), який отримав приз на Берлінському кінофестивалі.

На базі цього досвіду Наталя і Георг напрацювали власні методи використання документального театру як лікувального процесу для учасників і глядачів. Були створені проекти «Театр Переселенця» і «Діти та військові», які отриманий досвід розвивали. В рамках цього семінару Наталя і Георг поділяться 4-річним досвідом роботи з подібними проектами в Україні.

 Коли: 27 жовтня

Де: Fabrika.space, Червона зала

Час: 10: 00-13:00

Вхід вільний, за попередньою реєстрацією

Показ документального фільму «Пластиковий океан» в рамках конференції «Пластиковий світ. Глобальна проблема людства очима молоді регіону»

Спікери: Громадська організація Circular Economy Hackathon, засновник ГО «Український центр міжнародного партнерства» Дмитро Трушеньов, директор Міжнародного Благодійного Фонду «Малоданілівська Громада» Олег Ходарєв,

директор ТОВ «ЕКОІНВЕСТПРОЕКТ» Сергій Батюцький, активісти Харкова, старшокласники і студенти, а також всі бажаючі приєднатися до дискусії!

Опис: У фільмі «Пластиковий океан» журналіст Крейг Лісон показує результат чотирирічного дослідження – як люди забруднюють світовий океан пластиком. Автор йде далі і пропонує кілька рішень, які можуть змінити ситуацію. Українські екоактивісти, представники громадських організацій і небайдужі до еко-тематики гості фестивалю готові обговорити рецепти Крейга Лісона і запропонувати свої. Приєднуйтесь! Показ фільму «Пластиковий океан» – частина заходу.

Коли: 25 жовтня.

Де: Актова зала Харківського національного економічного університету ім.С.Кузнеця

Час: 14: 00-17: 00

Вхід вільний

Майстер-клас «Фестивальна стратегія просування вашого фільму»

Спікер: генеральна продюсерка Одеського міжнародного кінофестивалю Юлія Сінкевич

Опис:

Які бувають фестивалі? В чому особливості кінофестивалів класу А? Підводні камені при побудові фестивальної стратегії для вашого фільму.

Коли:

Де:

Час:

Вхід