6th EASTERN UKRAINIAN FILM FESTIVAL
01 — 06 OCTOBER 2022
27 вересня 2021

26 вересня у Харківській філармонії відбулось урочисте відкриття 5-ого Міжнародного кінофестивалю Східної України Kharkiv MeetDocs. Ведучим події виступив Володимир Мазур, головний редактор ТРК Simon.

З відкриттям кінофестивалю гостей зі сцени привітала його засновниця та директорка Євгенія Крігсхайм

«Цього року ми святкуємо ювілей Незалежності разом з вами, тому переважна більшість показів – українські стрічки. Рік видався складним, а наші надії на повноцінне “докарантинне” життя не виправдалися. Враховуючи всі карантинні обмеження, ми спланували гібридний формат фестивалю, в якому зможе взяти участь кожен українець – подивитись фільми конкурсних програм та обрати переможців Міжнародного конкурсу та конкурсу короткометражного незалежного кіно “Бардак” онлайн, а також проголосувати в номінації “Приз глядацьких симпатій” Національного конкурсу, і особисто відвідати покази фільмів Позаконкурсної програми та освітні події», — сказала Євгенія Крігсхайм. 

Фестиваль Kharkiv MeetDocs 2021 проходить за підтримки Auswärtiges Amt (Федеральне міністерство закордонних справ Німеччини) та Державного агентства України з питань кіно, представники яких привітали фестиваль з ювілеєм та відзначили його важливу місію культурного розвитку східної України.

«Завдяки ентузіазму і наполегливій роботі команди фестивалю та професіоналів кіноіндустрії по популяризації українського кіно, а також живому інтересу глядачів, кінофестиваль став відомий не тільки в масштабах країни, але і далеко за її межами. Дуже рада, що з року в рік увазі аудиторії пропонуються також фільми й німецького виробництва. Кінофестивалю Kharkiv MeetDocs щиро бажаю подальшого процвітання, а глядачам – розширення кінематографічних горизонтів», — зазначила Генеральний консул Федеративної Республіки Німеччина Таня Байєр у своєму відеозверненні.

«Держкіно підтримує всі якісні ініціативи з популяризації та розвитку українського кіно, не лише всеукраїнські, але й регіональні. В тому числі кінофестивалі, які представляють публіці найактуальніше й найкраще із сучасного світу кіно, та є потужними майданчиками для спілкування професійної спільноти. Ми маємо створювати та ширити ці можливості всією Україною», — наголосила перша заступниця голови Держкіно Юлія Шевчук.

Після урочистої частини гості мали змогу переглянути фільм режисерки Катерини Горностай «Стоп-Земля», який отримав нагороду «Кришталевий ведмідь» на Berlinale, був відзначений Гран-прі та «Золотим Дюком» за «Найкращий повнометражний фільм» в межах Одеського Міжнародного Кінофестивалю. Після показу команда фільму, у складі співпродюсерки Ольги Безхмельниціної та акторів фільму Маша Федорченко, Саша Іванов, Яна Ісаєнко, відповідали на питання глядачів.

Подію також відвідали заступник Голови Державного агентства України з питань кіно Сергій Стороженко,  продюсерка та керівниця кінокомпаніі 435 FILMS Анна Паленчук, індійський локейшн гуру Натараджан Раджі, президент Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Українська асоціація районних та обласних рад» і президент Міжнародного дитячого медіафестивалю «Дитятко» Сергій Чернов, директор департаменту культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації Людмила Терещенко.

Цього року в межах фестивалю вдруге відбудеться Національний конкурс, а тема першого в історії Kharkiv MeetDocs Міжнародного конкурсу — «Україна очима світу» — присвячена 30-тій річниці незалежності України. Загалом організатори фестивалю отримали 283 заявки на участь з 17 країн світу, 42 з яких були відібрані для участі в конкурсних програмах фестивалю. Переможці будуть визначені в межах Міжнародного конкурсу (6 фільмів), Національного конкурсу (6 фільмів) та Конкурсу українського короткометражного незалежного кіно «Бардак» (30 фільмів). 

Фестиваль проходить у гібридному форматі. Фільми конкурсних програм будуть доступні для перегляду з 27 по 29 вересня на сайті фестивалю meetdocsfestival.com безплатно за умови реєстрації, освітні події та покази фільмів позаконкурсної програми жителі Харкова зможуть відвідати особисто у харківському Promodo HUB. Там же 1 жовтня відбудуться показ фільму-закриття фестивалю «Із зав’язаними очима» режисера Тараса Дроня та церемонія нагородження, а вже 2 жовтня у Invite HUB глядачі у Харкові зможуть переглянути фільми-переможці фестивалю в офлайн-форматі.