6th EASTERN UKRAINIAN FILM FESTIVAL
01 — 06 OCTOBER 2022

Kharkiv MeetDocs Eastern Ukrainian Film Festival (KMD EUFF) – це міжнародний фестиваль документального і художнього кіно.

Фестиваль створювався, щоби стати культурним голосом українського сходу. У фокусі фестивалю — проблеми східних регіонів України та їхньої культурної інтеграції.

З початком повномасштабної кривавої агресії росії Україна опинилася в центрі уваги світу. І Kharkiv MeetDocs ставить собі за мету працювати на благо культурної інтеграції України та її митців у світове культурне поле.

Культура НЕ є поза політикою. Вона завжди на вістрі суспільних змін та реагує на всі виклики сучасності. Отже, через кіно, шляхом мистецтва ми можемо – і маємо – говорити про важливі події в Україні.

Голоси східноукраїнських регіонів та регіонів, що найбільш постраждали від російської агресії, залишаються для нас надважливими. Саме зараз нам конче потрібно розповідати їхні історії не тільки в Україні, а й в усьому цивілізованому світі. І ми робитимемо це через призму українського кінематографа, дискусій та зустрічей зі світовими колегами.  

Ми говоритимемо не лише про те, що вже сталось або стається зараз. Ми будемо обговорювати майбутнє та мріяти разом: про концепції майбутніх фільмів, українську кіноіндустрію, виникнення нових партнерств та копродукцій. Ми об’єднуватимемо українську кіноспільноту з кіноспільнотами різних країн світу.

Kharkiv MeetDocs прагне стати комунікаційним майданчиком на зламі контексту культури споживання документального кіно та актуальних подій в Україні. Фестиваль – це платформа активного нетворкінгу між професіоналами та початківцями кіногалузі, а також пересічними глядачами.

Від самого початку ми займаємося популяризацією документального кіно про важливі віхи історії України та збільшуємо попит на актуальні та якісні фільми. Ми допомагаємо українській аудиторії зрозуміти та полюбити документальне кіно, а митцям – знаходити нові ідеї, способи їх вираження та партнерства. А тепер допомагатимемо світу пізнати Україну, її історію, культуру, характер, проблеми, прагнення та мрії – через наш кінематограф.