6th EASTERN UKRAINIAN FILM FESTIVAL
01 — 06 OCTOBER 2022

«Український стиль з Максимом Розенфельдом» – короткометражний україномовний документальний серіал, що поєднав у собі освітній та розважальний характер. Це екскурсія «на дивані» від знаного харківського гіда Максима Розенфельда. Документальний серіал розповідає про унікальне явище української історії – архітектурний стиль Модерн, який охоплює першу половину ХХ століття та бере початок у Харкові.

Проект детально висвітлює шлях розвитку та своєрідність  Полтавського, Харківського, Львівського, Київського та інших найбільших осередків УАМ, розповідає про їх творців, зокрема – Василя Кричевського, Віктора Троценка, Костянтина Жукова, Дмитра Дяченка, Сергія Тимошенка, Євгена Сердюка, Івана Левинського, Олександра Лушпинського, Опанаса Сластіона та ін..

«Український стиль з Максимом Розенфельдом» присвячений саме пошуку українського архітектурного стилю, проте його автор, ведучий, архітектор та досвідчений мистецтвознавець Максим Розенфельд не займається дослідженнями у серіалі, він звертає увагу на те, що нас оточує. Він переконаний, що архітектурні шедеври зустрічаються буквально на кожному кроці, адже всі українські міста унікальні та мають багату історію. Однією із таких сторінок нашої історії є архітектура саме епохи українського модерну, що найяскравіше відображає традиції та культуру нашого народу, і аналіз та переосмислення якої важливі для формування української ідентичності в умовах сучасних викликів.

Проект також привертає увагу до об’єктів культурної спадщини, які перебувають у занедбаному стані, що може стати підґрунтям для створення програм по їх ревіталізації.

«Український стиль з Максимом Розенфельдом» – зручний туристичний гід містами нашої країни, що розповість кожному невикривлену історію українського модерну та його творців.

Запрошуємо до перегляду!

Посилання на документальний серіал: https://www.youtube.com/channel/UChyxBG8ELO9YT88DWedpCgQ