5th EASTERN UKRAINIAN
FILM FESTIVAL
26 SEPTEMBER — 2 OCTOBER
2021
28 вересня 2019

У Харкові проходить міжнародна конференція по незалежній журналістиці і цивільному активізму


  • Представники регіональних та зарубіжних ЗМІ, журналісти, які займаються розслідуванням та військові кореспонденти діляться досвідом зі студентами харківських вузів й гостями кінофестивалю Kharkiv MeetDocs Eastern Ukrainian Film Festival.


Кореспондент інформаційного агентства «Українські новини» та засновник інтернет-видання «ХарківTimes» Сергій Бобок й журналіст Павло Новик розповіли, з чим стикаються працівники мас-медіа: тиск з боку влади, представників олігархії, пояснили, як зберегти критичне мислення та дали поради щодо створення новинних ресурсів.


«Перше, що ви повинні розуміти – для чого ви це робите, тому що грошей тут немає. ПО принаймні, швидких і великих коштів ви не заробите на створенні і роботі новинного порталу »- зазначив Сергій Бобок.


«Для того, щоб створити повноцінний інтернет-ресурс необхідний стартовий капітал, при чому чималий, якщо порівнювати з часом, яке знадобиться для розкрутки сайту. Більше ніж 2 місяці ніхто в кредит працювати не буде. Але є й інший варіант. У нас зараз в Харкові студенти запустили Телеграм-канал і новотсную сторінку в Інстаграм. Тут не потрібен стартовий капітал, але залучити гроші від реклами можна »- резюмував Павло Новик.


Розглянули на конференції і специфіку роботу військових кореспондентів. Ця частина розпочалася з показу фільму «Миротворці. У горах Сванетії ». Журналіст RadioFreeEurope, Current time TV Ольга Калениченко і журналіст французької газети «Ля Фігаро» Стефан Сіохан розповіли про реалії української журналістики, як знімати справжню війну, специфіку роботи на передовій, і як оцінюють ці процеси зарубіжні колеги.


«Мої харківські колеги роблять акцент на тому, що не застраховані і працюючи в зоні військового конфлікту постійно піддаються ризику. Представники іноземних ЗМІ, і я, зокрема, дійсно застраховані. Моя сім’я отримає, якщо що, здається, 50 000 доларів. Але! Є нюанси, які навіть цей варіант захисту зводять нанівець. Треба бути спеціальним чином екіпірованим, з великим значком «Press» тощо, але в такому вигляді справжню війну не знімеш – постріли стихають, коли на тій стороні фіксують напис «Преса». Таких та інших нюансів багато »- зазначила Ольга Калениченко.


У свою чергу Стефан Сіохан відзначив складність роботи українських колег у висвітленні військового конфлікту на батьківщині, враховуючи, що їх імена та контакти першими потрапляють до бойовиків на окуповану територію в спеціальні списки.


  • Секція Цивільний активізм почалася з теми участі громадськості у збереженні та відстоюванні історичних архітектурних пам’яток міста і перегляду фільму «Колір фасаду: Синій», який знімали в 9 містах України і показали масштаб проблеми.


В рамках обговорення теми інтеграції біженців та переселенців до місцевих громади відповідали на питання, як може громадськість вплинути на владу і дивилися фільм Дмитра Тяжлова «Без статусу».