6th EASTERN UKRAINIAN FILM FESTIVAL
01 — 06 OCTOBER 2022

  • Ахтем Сеітаблаєв — український режисер, актор кіно і театру, телеведучий, викладач та громадський діяч. Є членом Української та Європейської Кіноакадемій. Отримав нагороду 7-го Міжнародного Босфорського кінофестивалю за найкращу чоловічу роль, лауреат премії імені Василя Стуса. Ахтем відомий за роллю Мустафи у фільмі Нарімана Алієва Додому / EVGE. У доробку режисера українські гіти Кіборги (2017) та Захар Беркут (2019). Працює над фільмом Мирний-21 / Myrnyi-21, який мав вийти у широкий прокат до Дня прикордонника України. З початком повномасштабного вторгнення він разом із іншими представниками українського кіно захищає Україну від навали окупантів.
  • Анна Мачух — виконавча директорка Української кіноакадемії, генеральна директорка Одеського міжнародного кінофестивалю, співзасновниця онлайн-ресурсу DzygaMDB.
  • Сергій Буковський — український кінорежисер, актор, автор багатьох документальних фільмів. Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка (2004). Народний артист України (2008).Протягом своєї 35-річної кінокар’єри Буковський зробив близько 40 фільмів. Його роботи відзначені нагородами престижних міжнародних кінофестивалів, зокрема фільм «Живі» здобув Гран-прі Міжнародного північно-південного медіафоруму в Женеві також картину було нагороджено спеціальним призом у номінації «Документальне кіно» VI Міжнародного кінофестивалю «Золота абрикоса»

 

 

  • Polina Tolmacheva — українська кінопродюсерка, членкиня Ради з державної підтримки кінематографії, маркетинг-директорка FILM.UA Group. У 2017-2019 роках Поліна була зосереджена на розвитку промоції та створенні бренду українського кіно, займалася просвітницькою роботою, роблячи кіно частиною повсякденного життя українців і помітною частиною креативної індустрії. Під її керівництвом було здійснено комунікаційні кампанії понад 11 українських кінотеатральних релізів різних жанрів, 4 з яких зібрали в українському прокаті понад мільйон доларів кожен. З початком повномасштабного вторгнення Поліна знову примкнула до лав FILM.UA Group і разом із маркетинг-командою втілила десятки вражаючих проєктів.
  • Сімон Леренг Вільмонт — режисер фільму «Будинок зі скалок» (2022), який приніс йому нагороду за найкращу режисуру на кінофестивалі Sundance 2022. Фільм покажуть в межах позаконкурсної програми MeetDocs 2022.
    Народився в Копенгагені, Данія, отримав ступінь бакалавра з японської мови та отримав освіту режисера документального кіно в Національній школі кіно Данії в 2009 році. Попередні фільми Саймона включають, зокрема, короткометражні документальні фільми Chikara – The Sumo Wrestler’s Son (2013), The Fencing Champion (2014) і, звичайно, The Distant Barking of Dogs (2017), прем’єра якого відбулася на IDFA 2017 і отримав нагороду як найкращий у категорії “Перша поява”.
  • Anna Palenchuk — засновниця, продюсерка та сценаристка компанії 435 FILMS. У доробку Анни понад 20 повнометражних фільмів, серед яких “Маріуполіс” режисера Мантаса Кведаравічюса, документальна стрічка «РІДНІ» режисера Віталія Манського, яку показали на понад 60-ти міжнародних кінофестивалях. Продюсувала п’єсу Олега Сєнцова Номери / Numbers, а в 2020 році представила фільм за однойменною п’єсою режисерів Олега Сенцова та Ахтема Сеітаблаєва на 70-тому Берлінському кінофестивалі (в рамках спеціальних показів). Також виступила продюсеркою фільму ЄвроДонбас / EuroDonbas режисера Korney Gritsyuk.