6th EASTERN UKRAINIAN FILM FESTIVAL
01 — 06 OCTOBER 2022

Близько 20 колишніх бездомних, алко- і наркозалежних мешкають у спільноті взаємодопомоги “Емаус-Оселя” у невеликому містечку Винники на заході України. Кожен із них потрапив сюди з різних причин, хтось пішов із дому, в когось обманом відібрали квартиру, декого покинула мати ще у пологовому будинку. Тут вони мешкають великою родиною та намагаються подолати свої матеріальні, соціальні та психологічні проблеми. Аби залишатися тут, мешканці Оселі мусять дотримуватись певних правил: порядку в будинку, не розпивати алкоголь, працювати.

«Оселя» – одна з перших в Україні організацій, що працює  з безпритульними. Це цілий суспільно-соціальний організм, що займається збором і ремонтом вживаного одягу та продажем його в благодійній крамниці. Також спільнота опікується Осередком, куди приходять бездомні, аби безкоштовно поїсти, помитися і взяти новий одяг. Також працівники, волонтери і мешканці спільноти, колишні бездомні, щочетверга організовують для нужденних безкоштовні обіди.

Насправді, допомагаючи іншим, вони всі допомагають собі. Багато з них залишає спільноту, бо не витримує правил і праці. А хтось залишає, бо вже знову віднайшов віру в себе та йде далі. Створює сім’ю, знаходить улюблену справу і облаштовує вже власний дім. Один із таких Сашко Горонді, який після кількох місяців життя на вулиці потрапив до спільноти, де згодом відкрив у собі надзвичайний талант кравця. Наразі він – відомий в Україні дизайнер наплічників та аксесуарів.

А 36-річний Мирон мешкає у спільноті вже 15 років. Він працює у благодійній крамниці та чудово ладнає з покупцями. Мирон – дуже добрий і вразливий чоловік, завжди говорить, що думає, має чудову пам’ять. Він мріє створити власну сім’ю. Мирон ніколи не бачив своїх батьків, адже рідна матір покинула його ще в пологовому будинку. Матір йому колись замінила засновниця «Оселі» – Олеся Саноцька. Однак кілька років тому через тяжку недугу Олеся відійшла у вічність. Та її справа живе й досі.

02

Трейлер

03

Про режисера

Сніжана Гусаревич

Сніжана Гусаревич народилася в 1987 році. У 2007 році вступила до Київського національного університету культури і мистецтв за спеціальністю «Зв’язки з громадськістю»; бакалавр. У 2013 році вступила до Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого, де вивчала телережисуру. Під час навчання поставила кілька вистав (зокрема «Гвинтівки Тереси Каррар» за Бертольтом Брехтом). У 2014 році під час Революції гідності зняла свій перший документальний фільм «Незламний», про козака Михайла Гаврилюка, над яким знущався підрозділ «Беркут». Вона є авторкою ідеї та режисеркою перформансу художньої виставки присвяченої Героям Небесної Сотні «Прогулянка душі». Знімала музичні кліпи та рекламу.

04

Дивитись online

Показ розпочинається 27 жовтня та закінчується 29 жовтня .