1. Загальні положення
1.1 KharkivMeetDocs – щорічний міжнародний кінофестиваль (далі – Кінофестиваль) документальних та ігрових фільмів. Основний фокус Кінофестивалю зосереджений на культурі, проблемах і повсякденному житті східних областей України. Крім того метою Кінофестивалю є підтримка та розвиток кінематографічного мистецтва і кіноіндустрії в Україні, а також представлення глядачам українських і світових фільмів з актуальною соціальною повісткою та високою художньою якістю.
1.2. Засновником і організатором Кінофестивалю виступає громадська організація Медіа Фронт лайн е. в. (м. Берлін, Німеччина) у партнерстві з громадською організацією Тинк Танк Юкрейн (м. Харків, Україна) (далі – Організатор).
1.3. Кінофестиваль проводиться на підставі цього Регламенту.
1.4. Проведення Шостого міжнародного кінофестивалю KharkivMeetDocs заплановано в період з “01” жовтня 2022 року до “06” жовтня 2022 року. У зв’язку з воєнною агресією російської федерації щодо України проведення Кінофестивалю у 2022-му році заплановано у місті Київ. Також Організатор має право змінити місце проведення Кінофестивалю виходячи з міркувань безпеки Організаторів, глядачів та учасників.
1.5. Програма Кінофестивалю включає такі секції:
- – Національна конкурсна програма;
- – Позаконкурсні покази;
- – Індустріальна секція, яка включає пітчинги, майстер-класи, панельні дискусії та обговорення, круглі столи, воркшопи, тощо*.
прим. *у зв’язку з нестабільною ситуацією в Україні може змінювати формат за рішенням Організатора
1.5.1.Окремим заходом у форматі «Фестиваль у фестивалі» є підтримка проведення Конкурсу незалежного українського короткометражного кіно — «Бардак» у межах Кінофестивалю. «Бардак» є окремим заходом з власним регламентом та організаційною структурою. Кінофестиваль KharkivMeetDocs сприяє інформаційній та організаційній підтримці заходу.
1.6. Кінофестиваль може бути проведено в змішаному онлайн- та офлайн- форматах. Також за згодою з правовласниками поданих на Кінофестиваль аудіовізуальних творів (фільмів) можлива організація окремих показів у рамках інших подій які проводить Організатор.
2. Офіційні фестивальні програми.
2.1. Національний конкурс.
2.1.1. До національного конкурсу приймаються українські або створені у копродукції фільми. До процесу селекції фільмів для участі допускаються неігрові, в тому числі анімаційні та експериментальні, повнометражні українські фільми всіх жанрів.
2.1.2. До участі приймають фільми, виробництво яких було завершено у 2021 або 2022 рр..
2.1.3. Пріоритет надається фільмам, які не демонструвалися на території України.
2.1.4. До участі в національному конкурсі приймають роботи хронометражем від 50 хвилин.
2.1.5. Фестиваль залишає за собою право визначати, чи підходить фільм для обраної категорії.
2.1.6. Фільми подають через платформу FilmFreeWay: https://filmfreeway.com/KharkivMeetDocs.
2.1.7. Початок приймання фільмів 14.07.2022
2.1.8 Дедлайн приймання заявок 25.08.2022
2.1.9. Оголошення програми 15.09.2022
2.2. Позаконкурсна програма
2.2.1.Організатор запрошує фільми для участі в позаконкурсних програмах за власною ініціативою.
3. Заявки та відбір
3.1. Особа, що подає фільм на розгляд (селекцію), несе відповідальність за дотримання з боку фільму авторських/суміжних прав і бере на себе відповідальність та повноваження вести подальші переговори з фестивалем.
3.2. Фестиваль залишає за собою право визначати, чи підходить фільм для обраної категорії.
3.3. Заявник повинен заповнити онлайн-форму для кожного фільму за допомогою FilmFreeWay.
3.4. Кожен фільм, поданий на фестиваль, має супроводжуватися документацією, яка містить:
3.4.1. Синопсис фільму (не більше 5000 знаків).
3.4.2. Логлайн фільму.
3.4.3. Постер фільму.
3.4.4. Біографію та фільмографію режисера (не більше 1500 знаків).
3.4.5. Творчі та технічні відомості про фільм.
3.4.6. Кадри з фільму (у цифровому вигляді поліграфічної якості (hi-res JPEG).
3.4.7. Фото режисера (у цифровому вигляді поліграфічної якості (hi-res JPEG).
3.5. Фільми, що подають на участь у конкурсі не на українській мові мають містити українські та бажано англійські субтитри.
3.6. Роботу мають представити у фінальній версії.
3.7. Незакінчені фільми не розглядають.
4. Нагороди та журі
4.1. Переможця в Національному конкурсі визначатиме професійне міжнародне журі.
4.2. Додатково на свій розсуд журі може відзначити фільми-учасники або члена(ів) їхніх творчих груп не більше ніж 2 (двома) спеціальними дипломами.
4.2. Шляхом інтернет-голосування глядачами обирається переможець Призу глядацьких симпатій серед робіт Національного конкурсу.
4.3. Переможцем Національного конкурсу за версією журі та глядачів визнається аудіовізуальний твір (фільм). Реципієнтом нагороди стає режисер кінострічки, яка буде обрана переможцем.
4.4. Нагородами Кінофестивалю є: статуетка за Найкращій фільм фестивалю Національної конкурсної програми; статуетка Призу глядацьких симпатій; спеціальні дипломи кінофестивалю. Кінофестиваль може вручити додатковий грошовий приз переможцям за наявності необхідного фінансування.
4.5. Під час Кінофестивалю визначається лауреат спеціальної фестивальної нагороди «За внесок». Таку нагороду можуть отримати українські та / або міжнародні кінематографісти або інші персоналії, які зробили вагомий внесок у розвиток національного кінематографу та/або сприяли поширенню та популяризації українській кінокультури. Організатор на власний розсуд може визначити переможця у цій категорії (номінації). Переможець отримує статуетку.
4.6. Організатор може залучати паралельні незалежні склади журі, які самостійно визначають призи та нагороди.
4.7. Партнери Кінофестивалю, за згодою з Організаторів можуть самостійно відзначити фільми, режисерів або члена(ів) їх творчих груп спеціальними призами, нагородами тощо у рамках заходу з офіційним визнанням такої нагороди та використанням назви Кінофестивалю.
4.8. У разі якщо реципієнт нагороди не зможе фізично отримати її за будь якого роду обставин Кінофестиваль сприятиме доставці отриманих фізичних призів – статуеток, дипломів, тощо. Заміна отриманих призів на грошовий еквівалент не передбачена.
4.9. Цей Регламент не містить в собі публічної обіцянки винагороди в розумінні цивільного законодавства України. Виплата грошової суми, у разі додаткової грошової винагороди, зазначеної в п. 4.4. цього Регламенту здійснюється на договірних підставах з урахуванням обмежень, встановлених законодавством України. Одержувач зобов’язується виконати всі необхідні формальності для здійснення йому виплати. Суми грошової винагороди можуть бути виплачені в національній валюті України – гривні або іншій валюті, якщо виплата у цій валюті неможлива або обмежена законодавством України за офіційним курсом Національного банку України, який діє на момент здійснення такої виплати. У разі отримання додаткової грошової винагороди одержувач зобов’язується самостійно виконати всі необхідні та належні формальності для здійснення йому виплати такої винагороди.
5. Згода з умовами
5.1. Подання фільму та його участь у фестивалі означає беззастережне прийняття умов цього положення.
5.2. Онлайн-заявка дійсна без підпису та печатки.
5.3. Покази у форматі онлайн на кінофестивалі Kharkiv MeetDocs будуть захищені від копіювання, дублювання та іншого неправомірного розповсюдження контенту. Фестиваль засуджує піратство.
5.4. Фестиваль зобов’язаний відслідковувати та попереджати випадки потрапляння контенту до мережі Інтернет, утім не несе повної відповідальності за появу несанкціонованого правовласниками контенту, представленого на фестивалі, у мережі Інтернет.
5.5. Особа, яка подала заявку і передала Організатору відповідні матеріали на підставі цього Регламенту, самостійно несе відповідальність внаслідок надходження будь-яких претензій, позовів, вимог іншого роду до такої особи та / або Організатору у зв’язку з використанням таких матеріалів в межах Кінофестивалю, а також негайно компенсує Організатору всі витрати, які виникли або можуть виникнути з цього приводу. Організатор має право виключити фільм з участі у Кінофестивалі в разі отримання доказів порушення авторських прав третіх осіб особою, яка подала фільм для участі на Кінофестивалі.
6. Заключні положення
6.1. У разі виникнення спірних питань за цим Регламентом вони вирішуються шляхом сумлінних і конструктивних переговорів між сторонами конфлікту.
6.2. З усіх питань, неврегульованих цим Регламентом, Організатор приймає окремі рішення, про що повідомляє додатково.
6.3. Положення цього Регламенту можуть бути в будь-який момент доповнені та / або змінені з подальшою публікацією на офіційних ресурсах Кінофестивалю.
Зміни до Регламенту KharkivMeetDocs (затверджені 10 вересня 2022р.)
Викласти пункт 4.2. Регламенту у наступній редакції: «Шляхом голосування глядачами обирається переможець Призу глядацьких симпатій серед робіт Національного конкурсу.»
Доповнити Регламент пунктом. 4.5.1. наступного змісту: «Під час Кінофестивалю визначаються лауреати спеціальних фестивальних нагород:
– Приз «Свобода самовираження» (Kharkiv MeetDocs Eastern Ukrainian Film Festival «Freedom of Expression» Award): нагороджується фільм та автори – нагорода екстраординарному фільму та його авторам;
– Приз «Свобода досвіду та дії» (Kharkiv MeetDocs Eastern Ukrainian Film Festival «Freedom of Experience & Action» Award): нагороджується персона, організація, інституція, рух тощо – нагорода персоналії або організації/інституції за сміливість, наполегливість та реалізацію дій, що сприяють розвитку кіно та висвітленню актуальних подій минулого, сьогодення та майбутнього;
Організатор на власний розсуд може визначити переможців у ціх категоріях (номінації). Переможець отримує статуетку та диплом.»
Відповідно до пункту 4.6. Регламенту KharkivMeetDocs (далі Кінофестиваль), а саме, що Організатор може залучати паралельні незалежні склади журі, які самостійно визначають призи та нагороди, Кінофестиваль залучає (за згодою) додаткове незалежне журі українських кінокритиків зі Спілки кінокритиків України. Спілка кінокритиків України самостійно делегує 5 членів ГО які будуть оцінювати Національну конкурсну програму, та за результатами визначає переможця даної секції та вручає Диплом від імені Спілки кінокритиків та Кінофестивалю Найкращому фільму, а також Спеціальні згадки. Кінофестиваль не втручається у роботу журі, організовує перегляд фільмів для цього складу незалежного паралельного журі та за свій кошт виготовляє необхідні Дипломи.