6th EASTERN UKRAINIAN FILM FESTIVAL
01 — 06 OCTOBER 2022

Зав’южила-запорошила білогрива зимонька. На святих тепер всі сподівання, на молитви наші. Майбутнє відплило, а ми залишились. Заблукали, не потрапили на чарівний корабель. Завдання тепер просте – не згинути в тумані, не подохнути від холоду, не піти під лід. Не втрапити б у свої власні капкани. Чи ми тут всі в одній великій пастці? Бігаємо-метушимося по короткому колу, перераховуючи зниклих.

02

Трейлер

03

Про режисера

Олександр Течинський

Дебют Олександра Течинського як режисера відбувся 2013-го з короткометражного документального фільму «Сери та сеньйори». Стрічку зняв в Умані під час хасидського паломництва на свято Рош ха-Шана, на яке до міста з’їжджаються люди, охочі попрацювати носильниками численного багажу, котрий із собою привозять іноземці, і заробити за чотири дні святкування кількамісячну зарплатню.

В 2014 році вийшов документальний альманах «Євромайдан. Чорновий монтаж», знятий 10-ма режисерами ініціативи Вавилон’13, серед яких був і Течинський. Стрічка присвячена історичним революційним подіям в Україні 2013—2014 років. Вона стала фільмом-відкриттям міжнародного кінофестивалю Docudays UA в березні 2014.

У 2014 році також виходить відзнятий у співавторстві з Олексієм Солодуновим і Дмитром Стойковим фільм «Все палає». Присвячений Євромайдану, він показує протистояння з епіцентру конфлікту і простежує за тим, як воно змінює свій характер з мирного протесту в кровопролитні зіткнення. Знімали стрічку з різних боків: силовиків, мітингувальників та з нейтрального боку. Картина увійшла у лонг-ліст номінантів на Європейський кіноприз 2015 у категорії найкращий документальний фільм[3]. Деякі епізоди стрічки також увійшли до проекту «Євромайдан. Чорновий монтаж».

У 2017 році вийшов повнометражний документальний фільм «Дельта», світова прем’єра якого відбулася на 60-му Лейпцизькому фестивалі документального та анімаційного кіно DOK Leipzig, де стрічка отримала почесну відзнаку. Картина розповідає про життя людей у місті Вилковому на Дунаї, яке обертається навколо риболовлі та збору очерету.

04

Творча команда

Продюсер Юлія Сердюкова, Геннадій Кофман
Оператор Олександр Течинський
05

Дивитись online

Показ розпочинається 01 жовтня та закінчується 06 жовтня .