6th EASTERN UKRAINIAN FILM FESTIVAL
01 — 06 OCTOBER 2022

У «Для когось іншого» ми стежимо за долями трьох жінок у їхній емоційній подорожі, що спонукає до роздумів, коли вони позичають свої тіла та виношують чужу дитину. Вони наче запрошують нас до себе, ділячись своїми очікуваннями й досвідом: до, під час і після вагітності у ролі сурогатних матерів. Історія відбувається в Каліфорнії, одному з небагатьох місць у світі, де комерційне сурогатне материнство є законним і куди дедалі більше європейців їздять, щоб винайняти сурогатну матір.

Фестивалі: Гетеборзький МКФ

02

Трейлер

03

Про режисера

Свен Блюм

Ідея зробити “Для когось іншого” прийшла до мене, коли я зустрів шведку Інгель, яка тепер має дочку через сурогатне материнство. Вона розповіла мені про свій рейс до Лос-Анджелеса та зустріч на стоянці в Бейкерсфілді, де вона вперше побачила свою біологічну дочку Анджеліну, коли
їй було три дні. Її історія вразила мене, і мої думки про життя та вагітність перевернулись.
Під час дослідницької поїздки до США, де я зустрів багатьох сурогатних матерів, розгорнувся складний світ, і всі їхні історії справили на мене дуже велике враження. Очікується, що жінки матимуть велику материнську любов до майбутньої дитини, але дуже важливо, щоб вони не емоційно зв’язувались з дитиною. Я сам нещодавно став батьком двох дітей і багато думаю про сім’ю як концепцію та її роль у сучасному суспільстві. Я сумніваюся, що вибір грошей цих жінок контролюють лише гроші. У деяких випадках гроші мають велике значення, але існують великі ризики та копітка робота, яка відносно не дає великого доходу. Гроші – це скоріше компенсація за втрачений дохід, працю та страждання. Що саме змушує жінок прийняти цю роль як сурогат?
В даний час Каліфорнія є найбільш нерегульованим місцем у світі, коли мова заходить про сурогатне материнство. Тут сурогатне материнство – це нова норма, і люди з усього світу приїжджають, щоб мати дітей через сурогатних матерів. Бути запрошеним до досвіду та історій цих жінок – для значної частини широкої громадськості унікальне та емоційне розуміння світу, з яким вони ніколи раніше не стикалися. Незалежно від того, що рухає сурогатними матерями, ця тема суперечлива і актуальна практично у всьому світі. Ці жіночі ситуації стосуються усіх нас. Питання, пов’язані із створенням сім’ї, становищем жінки та майбутнім відтворенням, – це теми, які я вважаю неймовірно захоплюючими та важливими. Я також хочу порушити питання щодо очікувань суспільства на жінок та сім’ї сьогодні. Про фільм розповідається в слідчих та допитливих формах, де глядача запрошують у невідомі світи та нові перспективи в різних соціальних класах.

04

Дивитись online

Показ розпочинається 29 жовтня та закінчується 30 жовтня .
Кількість переглядів обмежена.