6th EASTERN UKRAINIAN FILM FESTIVAL
01 — 06 OCTOBER 2022

«МІФ» – новий фільм авторів стрічки Добровольці Божої Чоти – Леоніда Кантера та Івана Яснія – розповідає історію життя та загибелі Василя Сліпака – оперного співака зі світовим ім’ям та унікальним голосом.

Василь народився у Львові, але завдяки унікальному голосу вигравав конкурс за конкурсом і, зрештою, переїхав до Франції, де прожив 19 років. Там він мав усе, що ми звикли називати «щастям»: ім’я, успішну кар’єру на світових оперних сценах, вірних друзів і кохання. Він брав активну участь у Революції Гідності, очоливши демонстрації у Франції, а згодом долучився й до волонтерського руху, допомагаючи Україні. Здавалося б, робив більш ніж достатньо, як для людини творчої професії. Але Василь вирішив залишити сцену та кар’єру в Європі й стати до лав добровольців, коли в його рідну країну прийшла війна. Під час виконання бойової задачі Василь «МІФ» Сліпак загинув від кулі снайпера.

Нагороди: приз Міжнародного кінофестивалю Figueira FilmArt (Португалія) Участь у кінофестивалях у Мексиці, Сербії, Великій Британії, Чехії, покази у США, Канаді, Кубі, 8 країнах Європи.

Музику для фільму написали одні з кращих композиторів сучасності. Серед яких Євген Гальперін, що писав музику для Люка Бессона і був близьким другом Василя; Роман Григорів та Ілля Разумейко (формація NOVA OPERA) та Едуард «Діля» Приступа. У стрічці поєднано документальні кадри та анімацію, яку створив український карикатурист Журавель Юрій.

02

Трейлер

03

Про режисера

Леонід Кантер, Іван Ясній
04

Творча команда

Музика Євген Гальперін, Роман Григорів, Ілля Разумейко Едуард Приступа