6th EASTERN UKRAINIAN FILM FESTIVAL
01 — 06 OCTOBER 2022
10 серпня 2022

Міжнародний кінофестиваль документального та художнього кіно Kharkiv MeetDocs Eastern Ukrainian Film Festival (KMD EUFF) приймає заявки до участі в 4-х конкурсних програмах, серед яких — національний конкурс, конкурс пітчингів та конкурс короткометражного кіно Бардак

Міжнародний фестиваль документального та художнього кіно Kharkiv MeetDocs Eastern Ukrainian Film Festival продовжує прийом заявок на участь у Національному конкурсі (дедлайн 25 серпня), конкурсі Pitching для проєктів у девелопменті (дедлайн 31 серпня) та конкурсі українського незалежного короткого метру Бардак (дедлайн 1 вересня).

Організатори проводять фестиваль, попри війну, аби дати змогу талановитим українським фільммейкерам висловитися мовою документального кіно про те, що відбувається навколо та що болить мільйонам українців щодня. Основна увага фестивалю буде сфокусована на фільмах, знятих на воєнну тематику, адже воєнна документалістика — інструмент інформаційного спротиву, спосіб пролити світло правди на закиди росіян в інформаційній війні. Це потужна культурна зброя на захисті проти маніпуляцій, відвертої брехні та перекручування історії. 

Сьогодні кожен із нас є свідком формування нової історії. Саме тому організатори закликають українських митців стати учасниками цьогорічних конкурсних програм та розповісти свою історію війни. Організатори переконані, що саме такі живі історії можуть стати рушієм для інформаційного та культурного спротиву європейців, за життя та майбуття яких зараз борються українські військові. 

Для початківців та кінопрофесіоналів прихильників короткого формату триває також набір на конкурс українського незалежного короткого метру Бардак. Цьогоріч “фестиваль у фестивалі” проходитиме вже вп’яте, тож організатори чекають від учасників чимало відкриттів. 

З 1 серпня оголошено набір на найулюбленішу секція українських кінопрофесіоналів —  конкурс Pitching. Щорічно відібрані проєкти не тільки проходять низку воркшопів та майстер-класів від провідних світових фахівців, але й знаходять міжнародні партнерства, виграють цінні призи та вдосконалюють свої професійні навички. 

Також триває набір на Національний конкурс фестивалю, що складатиметься з найкращих кінострічок минулого року. Оцінювати проєкти-учасники буде поважне міжнародне журі, склад якого творці оголосять зовсім скоро.

Нагадаємо, що Kharkiv MeetDocs 2022 проходитиме 1-6 жовтня. Відкриття та закриття відбудеться в одному зі столичних кінотеатрів, а покази фільмів, відібраних до участі в програмі, відбудуться онлайн — на найбільшій українській стрімінговій платформі. Рішення про проведення фестивалю в гібридному форматі було прийнято з міркувань безпеки організаторів та учасників фестивалю. 

З 1-го серпня прийом заявок на конкурсні програми (Національний конкурс та Pitching) відбувається за символічний донат у розмірі 5 доларів. Усі кошти спрямовуються до призового фонду фесту.

Стежте за новинами фестивалю у соцмережах (Instagram, Facebook), адже організатори незабаром розпочнуть оголошувати фільми-учасники секції “Ретроспектива”, що включатиме українські фільми номінанти та призери визнаних світових кінофестивалів минулих років.

Більше про фестиваль, регламент кожної з конкурсних програм та контакти організаторів шукайте на офіційному сайті.

Фестиваль відбуватиметься за підтримки Федеративного міністерства закордонних справ Німеччини (Auswärtiges Amt).

Інформаційними партнерами проєкту стали:
Державне агентство України з питань кіно;
Кіно 24 — новини кіно та фільмів з усього світу;
Kinowar — видання, що пише про кіно з 2014 року.

Довідка

Kharkiv MeetDocs Eastern Ukrainian Film Festival (KMD EUFF) – міжнародний фестиваль документального та художнього кіно, який сприяє культурній інтеграції митців з різних регіонів України, зокрема східних, що значно постраждали внаслідок російської агресії. Фестиваль заснований у 2017 році. З 2022 року працює на благо культурної інтеграції України та її митців у світі.

Ідеологиня, засновниця та директорка фестивалю – кінопродюсерка Євгенія Крігсхайм.
Виконавча директорка кінофестивалю та координаторка програми партнерств Вікторія Водка.
Програмний координатор Kharkiv MeetDocs 2022 Денис Буданов.
Директор кінофестивалю короткого метру Бардак Антон Фролов.