6th EASTERN UKRAINIAN FILM FESTIVAL
01 — 06 OCTOBER 2022
19 вересня 2020

Триває приймання заявок на участь у пітчингу 4-го кінофестивалю Kharkiv MeetDocs. Цьогоріч умови участі дещо змінені. Окрім опису вашого проєкту та інформації про режисера й продюсера, ми просимо надіслати відео: це може бути тизер проєкту, атмосферне відео про проєкт, фрагменти інтерв’ю з героєм майбутнього фільму тощо.

Учасники двох пітчингів зауважують, що часто саме тренінги від німецьких і українських тьюторів кінофестивалю, які допомогли розвинути проєкти на тренінгу, сприяли їхній подальшій успішній участі.

Розповідаємо про учасників першого та другого пітчингів, чиї проєкти вже втілені в життя або продовжують своє існування.

  • Переможець торішнього пітчингу «Міс Рок-Європа» Надії Парфан цьогоріч брав участь у 14-му пітчингу Держкіно України. Проєкт наразі отримав назву «То моє море». «Це історія про львівський музичний андеграунд та його шлях з підвалів та стадіонів», — наголошують режисерка Надія Парфан та продюсер Ілля Гладштейн.
  • Проєкт «Поїзд “Київ — Війна”», який був презентований на першому пітчингу у 2018 році, отримав фінансування від Українського культурного фонду на виробництво. Режисер Корній Грицюк та продюсер Сергій Пудич зауважують, що саме поради від німецьких тьюторів під час триденного воркшопу, який передував пітчингу, допомогли вдосконалити проєкт, чітко розкласти усю структуру по поличках, що зрештою допомогло якісно написати заявку на фінансову підтримку УКФ та отримати підтримку інституції. Режисер знімав кінострічку в поїзді «Київ — Костянтинівка» влітку та восени 2019 року, прем’єра відбулася влітку 2020-го в Києві.
  • Проєкт «Де собака заритий?», який у Харкові представляли Андрій Литвиненко і Тетяна Дородніцина, мав краудфандингову кампанію та став одним із трьох переможців гранту Президента України на виробництво фільму. Утім, з початком карантину гроші з президентського гранту забрали і не повернули — усі три лауреати залишилися без фінансування та змушені знову шукати грошову допомогу на виробництво своїх кінокартин. Режисер Андрій Литвиненко разом з продюсерами Віталієм Шереметьєвим та Ольгою Бесхмельниціною 14 вересня представили проєкт на 14-му пітчингу Держкіно.
  • Проєкт Романа Любого «Залізні метелики», що брав участь у торішньому пітчингу, перебуває на стадії виробництва, отримавши фінансування від Українського культурного фонду та Держкіно України. Проєкт присвячений катастрофі літака «Малайзійських авіаліній» рейсу МН17, збитому російським «Буком» над зоною бойових дій у Донецькій області.
  • «Синдром війни» Олени Солодовнікової теж брав участь у другому пітчингу. Виробництво фільму вже завершене і він шукає свій шлях до глядача. Кінострічка була показана в Колумбійському університеті у США та в культурному центрі «АртБратислава».
  • Проєкт «Іржа» з другого пітчингу наразі перероблений на документальний 4-серійний серіал і напередодні брав участь у 14-му пітчингу Держкіно під назвою «Україна, яку побудували олігархи». Автори зазначили, що саме на пітчингу Kharkiv Meet Docs тренери під час інтенсиву допомогли виявити сильні та слабкі сторони проєкту, скорегувати та розвинути історію. Автори переробили початкову концепцію на серіал і отримали підтримку продюсерки Поліни Герман і Up Ua Studio, разом представивши проєкт експертам.
  • Проєкт-переможець першого пітчингу Софії Возняк «Маршрут Шахта 1/3» за рік був відзнятий на камеру, яку подарували переможниці, і мав прем’єру на торішньому Kharkiv MeetDocs.
  • Також на кінофестивалі у 2019 році був допрем’єрний показ фільму «Вдивляючись у темряву» Сергія Волкова. Прем’єра стрічки відбулась у листопаді в Києві.

Ми бажаємо успіху всім учасникам наших пітчингів і сподіваємося побачити ваші готові фільми на нашому кінофестивалі.