6th EASTERN UKRAINIAN FILM FESTIVAL
01 — 06 OCTOBER 2022

«Для Сами» — це інтимна й епічна подорож до жіночого досвіду війни. Сповнений любові лист молодої матері до своєї дочки, фільм розповідає про життя Ваад аль-Катеб через п’ять років повстання в Алеппо, у Сирії, коли вона закохується, виходить заміж і народжує Саму, у той час як навколо неї розгортається руйнівний конфлікт.

Її камера знімає неймовірні історії про втрати, сміх і виживання, коли Ваад бореться з неможливим вибором — втікати чи ні, щоб захистити життя своєї дочки, коли від’їзд означає відмову від боротьби за свободу, заради якої вона вже так багато пожертвувала.

Фільм є першою повнометражною документальною стрічкою режисерів Ваад аль-Катеб і Едварда Воттса, нагороджених премією «Еммі».

Фестивалі:

Понад 77 номінацій серед усіх найвідоміших премій і фестивалів у світі: від «Оскара» та «Бафти» до Фестивалю документальних фільмів у Теллурайді, Міжнародний фестиваль документальних фільмів у Шеффілді, Канадський міжнародний документальний фестиваль Hot Docs, Премія Європейської кіноакадемії, Каннський кінофестиваль, Міжнародний фестиваль документального кіно в Амстердамі.

57 нагород

02

Трейлер

03

Про режисера

Ваад аль-Катеб

Ваад аль-Катеаб (режисер, продюсер,оператор)

У січні 2016 року Ваад аль-Катеаб почала документувати жахи Алеппо для британського новинного каналу News Channel 4
в серії фільмів під назвою «Всередині Алеппо”.
Звіти, які вона зробила для News Channel 4 про конфлікт у Сирії і найбільш складну гуманітарна кризу в світі, набралі найбільшу кількість переглядів у Великобританії, отримали майже півмільярда переглядів в Інтернеті та виграли 24 нагороди – включаючи Міжнародну Еммі 2016 року за висвітлення новин.

Ваад вивчала маркетинг в Університеті Алеппо, коли протести проти режиму Асада охопили країну в 2011 році. Як і багато сотень її колег-сирійців, вона стала громадянським журналістом, яка вирішила документувати жахи війни.
Вона навчилась самотужки поводитися з камерою – і почала знімати людські страждання навколо себе: боротьбу армії Асада з повстанцями за контроль над Алеппо. Вона залишилася через руйнівне бомбування – щоб задокументувати страшні людські втрати для виробництва пам’ятних образів шестирічного конфлікту.

Коли її та її сім’ю евакуювали з Алеппо в грудні 2016 року їй вдалося врятувати всі свої кадри.
Ваад живе в Лондоні зі своїм чоловіком Хамзою та двома доньками.

04

Творча команда

Продюсер Ваад Аль-Катиб, Рэни Аронсон
Оператор Ваад Аль-Катиб
Актори Ваад Аль-Катиб, Хамза Аль Хатиб, Сама Аль Хатиб
Музика Наинита Десай
05

Дивитись online

Показ розпочинається 30 жовтня та закінчується 31 жовтня .