6th EASTERN UKRAINIAN FILM FESTIVAL
01 — 06 OCTOBER 2022

На високому пагорбі поруч з океаном розташувалось маленьке містечко під назвою Ембервуд, у печерах якого життя йшло своїм ходом вже багато років. Його мешканці не здогадувалися про те, що прямо під їхніми ногами в ногу з часом розвивалася і зовсім інша форма життя, яка відрізняється від людської.

Роки йшли та історія про печерних потвор стала звичайною байкою, якою місцеві діти полюбляли лякати своїх молодших братів і сестер та лише старе покоління населяюче це місто твердо знало – це все правда.

Життя в місті змінилося в той момент, коли місцева влада прийняла рішення про будівництво підземних каналізаційних каналів. Так званих колекторів, у зв’язку з високим відсотком опадів у цьому регіоні. Ціллю проекту слугувало рішення проблеми з частими потоками у житлових районах міста після сильних дощів, а також відводу стокових вод до найближчих водойм.

За час будівництва робітники починають натикатися на замуровані тунелі, раніше не представлені на спільному плані міста. Не довго думаючи, будівельники почали використовували їх как додаткові місця для відводу води, навіть не підозрюючи, що тим самим зруйнували бар’єр між двома абсолютно різними світами. Світом, чиї очі не бачили сонячного світла вже сотні років.

02

Про режисера

Роман Осiпенко

Я народився і виріс в Одеській області, Україна. У невеликому містечку Усатове, де і був знятий перший короткометражний фільм.
На момент написання цієї автобіографії я закінчив коледж за спеціальністю “Інженер-програміст”, але все своє життя займався фотографією, відео та кіно.
Перші спроби заявити про себе світові я робив, розміщуючи свої фотографії в соціальних мережах. На той час у мене не було коштів на купівлю хорошого фотоапарату, тому часто доводилося позичати техніку у друзів та знайомих. Крім усього вищезазначеного, весь свій вільний час я також присвячував монтажу відеороликів та створенню нескладних візуальних ефектів.
Через деякий час я накопичив на свою першу пристойну камеру Sony і почав практикувати зйомку відеороликів. Спочатку я брав участь у різних проектах, на які тільки міг потрапити. Одним з них був фільм виробництва Одеської кіностудії “Посмішка левиці”, де я працював другим оператором (моє ім’я вказано в титрах цього фільму).
Поворотним моментом у моєму житті стали зйомки 30-секундного короткометражного кліпу про зниклу дівчину на ім’я Сара Монтіс. Після багатьох позитивних відгуків у соціальних мережах було прийнято рішення розвивати цю історію далі. Через рік після успіху цього ролика пишеться сценарій короткометражного фільму “На дві години раніше”, якому я присвячую весь свій вільний час після роботи і навчання в коледжі.
За підтримки рідних та друзів, на самостійно зароблені гроші я продюсую цей фільм.

03

Творча команда

Актори Юлія Ликова, Анастасія Прилуцька, Станіслав Привалов